Moje wrażenia z Londynu.

Londyn – stolica Wielkiej Brytanii, potężne miasto z wielowiekową tradycją, które wiele widziało i wiele przeżyło. Aktualnie jest ono bardzo popularnym miejscem do zwiedzania i wydawać by się mogło, że jedynym językiem, jakim ludzie tam się posługują, jest język angielski, jednak ogromna liczba turystów i imigrantów wielu narodowości sprawia, że można tam usłyszeć mnóstwo dialektów, jak np. hiszpański, włoski, rosyjski, niemiecki, arabski, chiński, czy też polski.
W Londynie znajduje się wiele atrakcji wartych zwiedzenia. Do najciekawszych z całą pewnością należą: London Eye, dawne muzeum figur woskowych Madame Tussauds, Oxford Street- ulica, na której znajdują się same sklepy, jedne z największych muzeów: historii naturalnej, nauki, oraz British Museum, The Globe- teatr szekspirowski tuż nad Tamizą, a także muzeum Sherlocka Holmesa przy słynnej Baker Street. Niewątpliwie niezapomniane wrażenia pozostaną po spacerach po takich miejscach, jak na przykład: The Mall, czyli ulica prowadząca do samego Buckingham Palace, siedziby królowej, Piccadilly Circus- plac i skrzyżowanie głównych ulic w samym sercu West Endu, teatralnej dzielnicy Londynu, najbardziej rozpoznawana przez wielkie szyldy reklamowe znanych firm, Trafalgar Square, czy też przejście nad Tamizą różnymi słynnymi mostami, chociażby Tower Bridge lub Millenium Bridge. Wartym szczególnej uwagi jest Tower of London- dawne więzienie, forteca, pałac, a nawet zoo. Pilnowana jest przez strażników, zwanych Yeomen Warders, lecz potocznie mówi się na nich „beefeaters”, co w tłumaczeniu z angielskiego na polski oznacza „zjadacze wołowiny”. W Tower żyją kruki, o których krąży legenda, że imperium brytyjskie będzie trwać dopóty, dopóki będą one tam mieszkać.
Londyn to miejsce warte zobaczenia, ponieważ każdy może znaleźć tam coś dla siebie. Serdecznie polecam odwiedzenie tego miasta.