Masz pytania? Zadzwoń

502 218 835

Tłumacz języka angielskiego Warszawa Photo By Christina @ Wocintechchat Com

Tłumacz języka angielskiego Warszawa

Ucząc się języków obcych, na przykład języka angielskiego, dobrze jest korzystać z innych źródeł oprócz podręczników. Jedną z propozycji może być oglądanie filmów czy seriali w obcym języku, zaś Brytyjczycy słyną z wielu kultowych seriali, głównie komediowych. Oto przykłady czterech najbardziej znanych, które każdy powinien kiedyś zobaczyć:

  1. Allo Allo- serial komediowy produkcji BBC. Akcja toczy się we Francji w czasie II wojny światowej. Opowiada historię spokojnego życia właściciela kawiarni, które to wywraca się do góry nogami, kiedy ruch oporu postanawia ukryć u niego dwóch angielskich lotników.
  2. Doctor Who- serial science-fiction, którego produkcja zaczęła się już w 1963 roku i z jedną, dłuższą przerwą trwa aż do dziś. Opowiada o życiu ostatniego Władcy Czasu, Doktora. Podróżuje on w czasie i przestrzeni w statku kosmicznym o nazwie TARDIS, który ma kształt niebieskiej budki policyjnej i jest większy w środku. Często też zabiera ze sobą ziemskich towarzyszy. W rolę Doktora wcieliło się już wielu aktorów, a jest to tłumaczone zdolnością Władców Czasu do regenerowania się i zamiast umierać, przybierają nową postać, przez co mogą żyć tysiące lat.
  3. Monty Python’s Flying Circus- w tłumaczeniu z angielskiego na polski „Latający Cyrk Monty Pythona”; serial stworzony przez najbardziej znaną grupę komediową Wielkiej Brytanii w latach 1969-1974. Każdy odcinek składa się z kilku skeczy, niepowiązanych ze sobą.
  4. Black Adder- cykl seriali komediowych. Tytuł przetłumaczono na polski jako „Czarna Żmija”. Opowiadają o historii rodu Czarnych Żmij na przestrzeni wieków. Produkowany w latach 1983-1999 przez BBC. W główną postać wciela się Rowan Atkinson.

Oceń

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Brak ocen. Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.