Masz pytania? Zadzwoń

502 218 835

Tłumacz języka rosyjskiego Photo By Paige Cody

Tłumacz języka rosyjskiego

Przed wieloma laty język rosyjski był bardzo popularny w Polsce. Dziś tylko trochę stracił na znaczeniu i w dalszym ciągu otrzymujemy wiele dokumentów do tłumaczenia z języka polskiego na rosyjski i odwrotnie.

Co to oznacza? Przede wszystkim to, że jeśli prowadzisz firmę, która ma stosunki handlowe z Rosją, często musisz tłumaczyć różnego rodzaju dokumenty – umowy, dokumenty celne, atesty, certyfikaty i wiele wiele innych. Być może część z nich musi być tłumaczone przez tłumacza przysięgłego, którego trudno jest ci znaleźć. Od dziś nie musisz się już tym martwić.

Tłumacz języka rosyjskiego Warszawa to oferta skierowana właśnie do ciebie. Co możesz nam zlecić do tłumaczenia? Są to wszelkiego rodzaju dokumenty związane z pojazdami, ich zakupem, sprzedażą, rejestracją i ubezpieczeniami. Są to również dokumenty potrzebne do założenia firmy lub spółki na terenie Rosji. Oprócz tego tłumacz języka rosyjskiego Warszawa zajmuje się tłumaczeniem instrukcji obsługi, poradników, książek, folderów i wszystkich innych dokumentów. Zapewniamy najwyższą jakość usług połączoną z konkurencyjnymi cenami.

Jako tłumacz języka rosyjskiego, gorąco polecam film w reżyserii Eldara Riazanowa i Franco Prosperiego pod tytułem „Невероятные приключения итальянцев в России” – w tłumaczeniu z rosyjskiego na polski brzmi „Niezwykłe przygody Włochów w Rosji”.

Ciekawy film z 1974 roku, którego akcja zaczyna się w Rzymie. Umierająca rosyjska emigrantka opowiada w szpitalu swojej wnuczce Oldze historię o skarbie w Leningradzie, który schowała pod lwem. Rozmowę słyszy również lekarz, dwaj pielęgniarze, pacjent ze złamaną nogą i członek mafii.

Okazuje się następnie, że wszyscy oni spotykają się w samolocie lecącym do Moskwy, aby następnie udać się do Leningradu i znaleźć skarb – warty 9 miliardów. To właśnie ta olbrzymia suma pieniędzy sprawia, że wszyscy uczestnicy tej komedii, za wszelką cenę dążą do zdobycia skarbu, bez udziału pozostałych.  Jeden z bohaterów – lekarz,  przez to, że mafioso kradnie mu paszport i wyrzuca z samolotu, cały czas spędza w samolocie, podróżując pomiędzy Włochami, a Związkiem Radzieckim, gdyż nikt bez paszportu nie chce go wpuścić do kraju.

Pozostali bohaterowie oraz kapitan milicji radzieckiej – Andriej, który dołącza do nich, biorą udział w wielu przezabawnych akcjach, a my możemy podziwiać najpierw Moskwę, a następnie (w większym stopniu) uroki Leningradu, gdyż bohaterowie szukają skarbu pod posągami lwa w Leningradzie.

Zapraszam wszystkich do obejrzenia tej komedii, którą kiedyś bardzo często można było obejrzeć w telewizji polskiej. Dość ciekawe zakończenie, ale tego już Państwu nie zdradzę.

Oceń

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Brak ocen. Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.