Wakacje tłumacza w 2016.

Już za parę dni koniec roku szkolnego. Wielu z Państwa zapewne już dawno zaplanowało wyjazd w góry, nad morze lub w inny rejon Polski.

Jak podają media, największym zainteresowaniem wakacyjnych urlopów cieszą się nasze polskie miejscowości turystyczne i znalezienie w chwili obecnej niedrogiego i wolnego miejsca jest już dość trudnym zadaniem.

Tak więc, tłumacz języka obcego, na przykład tłumacz języka angielskiego, niemieckiego, francuskiego lub rosyjskiego, udający się nad polskie morze lub w góry, raczej nie będzie musiał korzystać ze swojej wiedzy, aby porozumieć się z innymi turystami. Chyba, że zapragnie poznać kogoś, kto akurat przebywa na wypoczynku w naszym kraju i nie jest w stanie porozumieć się w języku polskim.

Na ogół wystarczy znajomość języka angielskiego, aby porozumieć się z obcokrajowcem,  a obywatele krajów rosyjskojęzycznych, którzy do tej pory chętnie przyjeżdżali do naszego kraju, w tym roku chętniej korzystają z usług polskich biur podróży wykupując wyjazdy zagraniczne do innych krajów w opcji „last minute” i „all inclusive”.