Masz pytania? Zadzwoń

502 218 835

Ciekawostki kultury brytyjskiej

Ciekawostki kultury brytyjskiej.

Każdemu z nas po usłyszeniu słów „Wielka Brytania”, do głowy przychodzą najróżniejsze skojarzenia. Bowiem prawdą jest, że kraj ten słynie z osiągnięć w wielu dziedzinach życia, a także z wieloletnich tradycji. Łatwo zauważyć, że Brytyjczycy przywiązują dużą wagę do ich podtrzymania, począwszy od ich historii, poprzez monarchię, aż do pozornie błahych sprawach dnia codziennego, jak choćby herbata albo kultowe programy telewizyjne.

Niektóre zwyczaje Brytyjczyków wyraźnie rzucają się w oczy. Na przykład nad wyraz często rozmawiają o pogodzie. 25 grudnia o 15.00 królowa wygłasza mowę i wszyscy słuchają jej w telewizji lub radiu. Brytyjczycy mają też swoje słynne potrawy: na śniadanie zwykle jada się jajka i boczek; innym popularnym posiłkiem jest ryba z frytkami.

Zdecydowanie najbardziej znaną tradycją wywodzącą się z Wielkiej Brytanii jest tzw. „five o’clock tea”, co dosłownie, w tłumaczeniu z języka angielskiego na język polski oznacza „herbata o piątej”, lecz tak naprawdę jest to po prostu rytuał wypicia popołudniowej herbaty. Powszechnym zjawiskiem jest tam też picie herbaty z mlekiem, co dla wielu ludzi wydaje się czymś nierealnym, jednak ja osobiście uważam, że takie połączenie jest całkiem smaczne.

Ciężko jest powiedzieć, jak wiele zwyczajów panuje na terenie Zjednoczonego Królestwa, jednak kultywowanie tradycji w tym kraju stało się tak powszechne i trwa od tak dawna, że stało się to tradycją samą w sobie i na tym polega niezwykłość tego narodu.

Oceń

Tylko zalogowani użytkownicy mogą oceniać

Średnia ocena 0 / 5. Liczba ocen: 0

Brak ocen. Bądź pierwszą osobą, która oceni ten post.